Got 0 bytes response, method=default Response decode error Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek rano

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających zasobów pamięci do wykonania żądanych operacji na root/images/GALERIE/WYDARZENIA/2017/2017_04_14_Ciemna_Jutrznia/CJWP_5059.jpg. Dostępna ilość pamięci: -26476544 bajtów, wymagana ilość pamięci: 6480000 bajtów.

Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek rano

CJWP 5063W katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla pod przewodnictwem abp Wiktora Skworca w Wielki Piątek rano odprawiono nabożeństwo Ciemnej Jutrzni.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył w Wielki Piątek rano w nabożeństwie Ciemnej Jutrzni. Wraz z nim modlił się arcybiskup senior Damian Zimoń oraz bp Marek Szkudło. W katedrze zgromadzili się też kapłani, siostry zakonne oraz wierni świeccy.

Psalm 22 stał się kanwą rozważań dla kazania, które wygłosił ks. Grzegorz Wrótniak, prefekt Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. - Jezus czuł samotność, zostawili go uczniowie… Czy jednaj Bóg Ojciec milczy? - zastanawiał się kaznodzieja. - Komentatorzy pisma św. mówią, że odpowiedzią Boga było rozdarcie się zasłony Przybytku na dwoje - kontynuował.

- Warto przyjść z tym, co przeżywamy do Boga, bo gdy mu wszystko oddamy On wejdzie w naszą pustkę i samotność, aby ją uzupełnić swoja miłością - zakończył kaznodzieja.

Nabożeństwo Ciemnej Jutrzni jest odprawiane w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rano. Składa się z brewiarzowej Godziny Czytań oraz Jutrzni. Dodatkowo w czasie nabożeństwa wygłaszane jest kazanie związane z przeżywanym dniem liturgicznym.

{gallery}WYDARZENIA/2017/2017_04_14_Ciemna_Jutrznia{/gallery}

Zdjęcia: Krzysztof Gawor