Got 0 bytes response, method=default Response decode error Abp Skworc: Mamy być świadkami Zmartwychwstałego

katedra

Abp Skworc: Mamy być świadkami Zmartwychwstałego

CJiZ 6009To życzenia, które metropolita katowicki złożył przed południem w Wielką Sobotę w Kurii metropolitalnej wszystkim przybyłym na spotkanie, w czasie którego składano sobie życzenia wielkanocne.

W Wielką Sobotę przed południem można było złożyć życzenia arcybiskupom katowickim, biskupom pomocniczym oraz pracownikom kurii i instytucji diecezjalnych. Spotkanie miało miejsce w budynku kurii metropolitalnej w Katowicach.

- Wypowiadając to słowo, muszę nawiązać do symbolicznego Grobu Bożego, który jest w naszej katedrze. Jego przesłanie jest jasne. Kłosy pochylone nad figurą mówią nam jasno o zdaniu z Ewangelii: jeżeli ziarno wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo. Jeżeli obumrze, to przynosi plon obfity (…). Chrystus wpadł w ziemię, jako to szczególne Ziarno, które przynosi owoc obfity - powiedział metropolita górnośląski abp Wiktor Skworc składając wszystkim obecnym życzenia.

- Życzę doświadczenia spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym w Eucharystii. Niech Chrystus obdarzy Was swoim pokojem i uświadomi, ze jesteście posłani. Mamy iść i głosić… (…). Jako ludzie Chrystusa mamy misję do wypełnienia i życzę, byśmy tę misję podejmowali, wypełniali wobec bliskich, wobec rodziny, wobec współpracowników (…). Mamy być świadkami zmartwychwstałego Chrystusa - dodał.

W imieniu pracowników kurii metropolitalnej życzenia świąteczne wszystkim obecnym złożył ks. Paweł Czyrnik, notariusz Sądu Metropolitalnego w Katowicach. - Serce, które zajęte jest dawaniem dobra, każdego dnia, przez blask Zmartwychwstania staje się coraz bardziej święte w obliczu Boga - mówił.

Przedświąteczne życzenia w kurii metropolitalnej są wieloletnią tradycją archidiecezji katowickiej. Przed południem w Wielką Sobotę można je złożyć arcybiskupom, biskupom oraz pracownikom kurii metropolitalnej oraz instytucji diecezjalnych. Spotkanie ma charakter otwarty.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media