Abp Skworc: Mamy być świadkami Zmartwychwstałego

CJiZ 6009To życzenia, które metropolita katowicki złożył przed południem w Wielką Sobotę w Kurii metropolitalnej wszystkim przybyłym na spotkanie, w czasie którego składano sobie życzenia wielkanocne.

W Wielką Sobotę przed południem można było złożyć życzenia arcybiskupom katowickim, biskupom pomocniczym oraz pracownikom kurii i instytucji diecezjalnych. Spotkanie miało miejsce w budynku kurii metropolitalnej w Katowicach.

- Wypowiadając to słowo, muszę nawiązać do symbolicznego Grobu Bożego, który jest w naszej katedrze. Jego przesłanie jest jasne. Kłosy pochylone nad figurą mówią nam jasno o zdaniu z Ewangelii: jeżeli ziarno wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo. Jeżeli obumrze, to przynosi plon obfity (…). Chrystus wpadł w ziemię, jako to szczególne Ziarno, które przynosi owoc obfity - powiedział metropolita górnośląski abp Wiktor Skworc składając wszystkim obecnym życzenia.

- Życzę doświadczenia spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym w Eucharystii. Niech Chrystus obdarzy Was swoim pokojem i uświadomi, ze jesteście posłani. Mamy iść i głosić… (…). Jako ludzie Chrystusa mamy misję do wypełnienia i życzę, byśmy tę misję podejmowali, wypełniali wobec bliskich, wobec rodziny, wobec współpracowników (…). Mamy być świadkami zmartwychwstałego Chrystusa - dodał.

W imieniu pracowników kurii metropolitalnej życzenia świąteczne wszystkim obecnym złożył ks. Paweł Czyrnik, notariusz Sądu Metropolitalnego w Katowicach. - Serce, które zajęte jest dawaniem dobra, każdego dnia, przez blask Zmartwychwstania staje się coraz bardziej święte w obliczu Boga - mówił.

Przedświąteczne życzenia w kurii metropolitalnej są wieloletnią tradycją archidiecezji katowickiej. Przed południem w Wielką Sobotę można je złożyć arcybiskupom, biskupom oraz pracownikom kurii metropolitalnej oraz instytucji diecezjalnych. Spotkanie ma charakter otwarty.

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR