Got 0 bytes response, method=default Response decode error Finał VII Mistrzostw Polski Kleryków Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej

katedra

Finał VII Mistrzostw Polski Kleryków Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej

3MS 2504W hali sportowej katowickiego „Kolejarza” miał miejsce finał ogólnopolskich Mistrzostw Kleryków Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej. Zmierzyły się ze sobą drużyny z Katowic, Krakowa, Radomia i Olsztyna.

 

Drużyny z Katowic, Olsztyna, Radomia i Krakowa zmierzyli się ze sobą na hali sportowej „Kolejarz” w Katowicach podczas finału VII Mistrzostw Polski Kleryków Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siarkowej.

Rozgrywki między seminariami odbyły się w sobotę. Jednak klerycy z poszczególnych seminariów przyjechali do Katowic dzień wcześniej, kiedy to miało miejsce oficjalne rozpoczęcie kleryckich mistrzostw w piłce siatkowej. Wówczas rozlosowano grupy w ramach których w sobotę alumni zmierzyli się ze sobą.

Seminaryjne mistrzostwa polski w piłce siatkowej są dla nas przede wszystkim okazją do współzawodnictwa, ale także spotkania ze sobą, porozmawiania i wspólnej modlitwy - powiedział Mateusz Gamza, kapitan katowickiej drużyny.

- Oczywiście wszyscy gramy po to, aby zdobyć mistrzostwo ale ważniejsza od rywalizacji jest dla nas dobra zabawa - dodał.

Wszystkie mecze odbyły się w sobotę. Na trybunach kibicowali klerycy z seminariów, które przyjechały do Katowic, jak i alumni śląskiego seminarium. Nie zabrakło także przełożonych seminaryjnych oraz znajomych kleryków, którzy przyszli pooglądać sportowe zmagania.

Zapytany o wrażenia z turnieju kapitan krakowskiej drużyny wspomina rozgrywki sprzed dwóch lat. - Dwa lata temu, gdy organizowaliśmy mistrzostwa też graliśmy w meczu o trzecie miejsce. To dla nas ogromny sukces zająć trzecie miejsce w mistrzostwach Polski. To nie było łatwe zwycięstwo. Podobnie jak przed dwoma laty - powiedział Jan Jelonek, kapitan krakowskiej drużyny.

Podkreśla dobra atmosferę, która panowała podczas całych zawodów. Zaznaczył, że niezwykle cenna była możliwość przyjechania dzień wcześniej, aby wspólnie się pomodlić, czy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Mistrzostwa Polski wygrali klerycy z Radomia. Drugie miejsce przypadło Olsztynowi Brązowy medal zdobyli alumni krakowskiego seminarium, natomiast śląskie seminarium uplasowało się na czwartym miejscu w kraju. W przyszłym roku mistrzostwa zostaną zorganizowane w Olsztynie.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media