Got 0 bytes response, method=default Response decode error Rekolekcje przed święceniami prezbiteratu

katedra

Rekolekcje przed święceniami prezbiteratu

Swiecenia 0032W niedzielę wieczorem 18 diakonów z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczęło w Kokoszycach rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Odbedą się one w najbliższą sobotę, 13 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.

 

W najbliższą sobotę, 13 maja o godz. 10.00 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzieli święceń prezbiteratu 18 diakonom z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. W niedzielę wieczorem rozpoczęli oni swoje rekolekcje przed tym ważnym wydarzeniem.

- Serdecznie proszę o otoczenie diakonów szczególną modlitwą. Powierzajmy ich dobremu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, tym bardziej, że Pani Fatimska stała się ich szczególną patronką - pisze metropolita katowicki w specjalnym komunikacie wystosowanym z okazji zbliżających się święceń prezbiteratu w archidiecezji katowickiej.

Równocześnie abp Skworc prosi o modlitwę w intencji nowych powołań do wyłącznej służby Bożej. - Nie zapominajmy także o modlitwie w intencji nowych powołań do wyłącznej służby Bożej. Niech Duch Święty rozpali w nowych pokoleniach ludzi młodych, wezwanych do pracy w winnicy Pańskiej, pragnienie szerzenia królestwa Bożego aż po krańce ziemi. Módlmy się za tegorocznych maturzystów o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego, aby jak najlepiej rozeznali swoje życiowe powołanie - czytamy w komunikacie.

Rekolekcje przed prezbiteratem będą przeżywane przez 18 diakonów śląskiego seminarium w Archidiecezjalnym Domy Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Po ich zakończeniu diakoni przyjadę do Katowic na liturgię święceń prezbiteratu, która rozpocznie się w sobotę, 13 maja o godz. 10.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media