Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowiccy pielgrzymi już w Lourdes

katedra

Katowiccy pielgrzymi już w Lourdes

LD1 2512Po ponad 40 godzinach podróży katowiccy pielgrzymi uczestniczący w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin dotarli do Sanktuarium Matki Bożej we francuskim Lourdes.

W środę wczesym popołudniem pociąg z 307 pielgrzymami z archidiecezji katowickiej wjechał na peron w Lourdes. Z Katowic pielgrzymi wyruszyli ponad 40 godzin wcześniej, w poniedziałek wieczorem. - Podróż była długa, ale nie nużyła. Panowała wspaniała atmosfera. Wysłuchaliśmy pięknej konferencji. Jestem trochę zmęczona, ale niesamowicie szczęśliwa, że tutaj jestem - mówi pani Maria, jedna z uczestniczek pielgrzymki. - Właśnie spełnia się moje marzenie - dodaje pani Irena.

Czerwony, pomarańczowy, biały, niebieski, żółty, fioletowy, zielony to kolory grup, które identyfikują pątkników z Katowic. Po przyjeździe to Lourdes czekali już na nich wolontariusze, którzy pomogli osobom niepełnosprawnym dostać się w pobliże sanktuarium.

Po drodze pociąg miał kilka postojów technicznych wynikających z konieczności przepięcia lokomotywy (które odbywa się przy przekraczaniu granicy kraju), jak również uzupełnienia zapasu wody czy pozbycia się nieczystości. Ostatni postój techniczny był już na samym dworcu w Lourdes, gdyż okazało się, że pociąg jest tak długi, iż należy podzielić go na dwa mniejsze składy, aby bez problemowo zmieścił się na peronie.

Dzisiaj pielgrzymi po krótkim odpoczynku wezmą udział w procesji eucharystycznej oraz będą współprowadzili wieczorną procesję maryjną wokół sanktuarium.

ks.sk

 

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media