Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowickie prezbiterium wspomogło Karmel w Gnieźnie

Katowickie prezbiterium wspomogło Karmel w Gnieźnie

karmel gniezno pomocPodczas Eucharystii w czasie Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa w Turzy Śląskiego zebrano ofiarę materialną na potrzeby Karmelu w Gnieźnie. Księża archidiecezji przekazali 16 435 zł.

16 435 zł to ofiara, którą przekazali księża archidiecezji katowickiej na rzecz Karmelu w Gnieźnie. Została ona zebrana podczas Eucharystii w Turzy Śląskiej, gdzie śląscy kapłani zgromadzili się w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa.

- Ofiara Mszy św. jest także szkołą łamania chleba, dzielenia się. I chcemy także dzisiaj materialnie podzielić się z siostrami karmelitankami w Gnieźnie, które bardzo ucierpiały z powodu nawałnic - mówił na wstępie Eucharystii abp Wiktor Skworc.

Odpowiedzią na słowa metropolity górnośląskiego była ofiara pieniężna, którą zebrano w czasie Eucharystii. Pieniądze te zostaną przekazane siostrom karmelitankom, które potrzebują pomocy w naprawie klasztoru.

Do klasztoru w Gnieźnie 30 czerwca 1995 wprowadziło się 9 sióstr. Wspólnota ta wywodzi się z Tryszczyna k. Bydgoszczy i powstała z inicjatywy ks. Prymasa Józefa Glempa.