Got 0 bytes response, method=default Response decode error Konkurs dla organistów diecezji

Konkurs dla organistów diecezji

ORGEL 0523Archidiecezjalna Komisja Muzyki Sakralnej w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie dla organistów. Przesłuchania konkursowe już 16 listopada 2017, zaś zgłoszenia trwają do 29 września br.  włącznie. Szczegółowe poniżej.

Regulamin I konkursu organistów archidiecezji katowickiej' 2017

Zasady ogólne

1. Celem konkursu jest propagowanie profesjonalizmu wśród muzyków kościelnych. W konkursie mogą wziąć udział organiści zatrudnieni w jakikolwiek sposób w parafiach archidiecezji katowickiej.

2. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach:

2.1. Absolwenci i studenci Akademii Muzycznych oraz  Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

2.2. Absolwenci i uczniowie szkół muzycznych, diecezjalnych szkół organistowskich, absolwenci studium organistowskiego.

3. Do konkursu nie dopuszcza się tzw. samouków.

4. W konkursie oceniane będą gra liturgiczna oraz wykonanie literatury organowej.

Zasady szczegółowe

1. Uczestnik konkursu przygotowuje na piśmie  propozycje śpiewów zmiennych  (wejście, przygotowanie darów, komunia św., uwielbienie, zakończenie) na wyznaczone niżej obchody liturgiczne i przestawia jeden z nich (wyłoniony w drodze  losowania):

-                I niedziela adwentu roku B

-                III niedziela adwentu roku B

-                Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia)

-                II niedziela wielkiego postu roku B

-                IV niedziela wielkiego postu roku B

-                II niedziela wielkanocna roku B

-                IV niedziela wielkanocna roku B

-                uroczystość  Trójcy Przenajświętszej roku B

-                XVII niedziela zwykła roku B

-                uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada).

1. Obowiązkowo wykonuje akompaniament do Ojcze nasz (ŚAK 718.1).
  1. Obowiązkowo wykonuje dwa śpiewy liturgiczne ze wstępem (ŚAK 1-656): jeden wybrany przez siebie a drugi z podanego niżej zestawu:

-       Com przyrzekł  Bogu (ŚAK 1)

-       Pójdźmy wszyscy do stajenki (ŚAK 84)

-       Krzyżu święty nade wszystko (ŚAK 135)

-       Pan zmartwychwstał (ŚAK 170)

-       Ciebie Boże wielbimy (ŚAK 199)

-       Błogosławieni, którzy zostali wezwani (ŚAK 208)

-       Ojciec nam powierzył słowo (ŚAK 253)

-       Zbliżam się w pokorze (ŚAK 292)

-       Dziękczynne pieśni (ŚAK 298)

-       Panie, nasz Boże (ŚAK 307)

-       Z tej biednej ziemi (ŚAK 336)

-       Całaś piękna jest Maryjo (ŚAK 362)

-       Pieśnią wesela witamy (ŚAK 428)

-       Cecylio, Panno śpiewna (ŚAK 537)

-       Barbaro święta (ŚAK 542)

-       Chwała Tobie, Jezu Chryste (ŚAK 556)

-       Głoś imię Pana (ŚAK 588)

-       Przystąpię do ołtarza (ŚAK 618)

-       Za rękę weź mnie Panie (ŚAK 637)

-       Boże, Sędzio sprawiedliwy (ŚAK 639.1)

1. Uczestnik konkursu przygotowuje i wykonuje dwa utwory organowe przeznaczone  do liturgii (łączny czas trwania tych dwóch utworów nie powinien przekraczać 10 minut):
  2. 1. utwór na uwielbienie
  3. 2. utwór na zakończenie Mszy św.
  1. Organiści kategorii I grają własny akompaniament organiści kategorii II własny lub z Chorału Śląskiego (Tom 1, Katowice 2003, Tom 2, Katowice 2006).

Terminarz i nagrody

1. Uczestnicy konkursu przystępują do niego przekazując do  29 września 2017 włącznie na podany adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.w formie skanu wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik do niniejszego regulaminu).
  1. Przesłuchania konkursowe odbędą się w AM im. K. Szymanowskiego (Katowice, ul. Zacisze 3) dnia 16 i 18 XI 2017 (drugi termin zależy od ilości zgłoszeń, zaś dokładna data i godzin przesłuchań zostaną podane uczestnikowi mailem najpóźniej 6 X 2017).
  1. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 28 XI br. o godz. 12.30 w auli im. B. Szabelskiego AM w Katowicach.
  1. Jury przyznaje trzy nagrody oraz wyróżniania, osobno w każdej z kategorii:

I miejsce i nagroda Metropolity Katowickiego Arcybiskupa Wiktora Skworca  (Nagroda pieniężna w wysokości 2 tys. zł.)

II miejsce i nagroda Rektora AM w Katowicach prof. Władysława Szymańskiego (Nagroda pieniężna w wysokości 1 tys. zł.)

III miejsce i nagroda Przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej ks. dr Wiesława Hudka (Nagroda specjalna ).

1. Jury zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród, a jego rozstrzygnięcia są ostateczne.

Załącznik do regulaminu konkursu organistów archidiecezji katowickiej 2017