Got 0 bytes response, method=default Response decode error Zaproszenie na uroczystości odpustowe w Piekarach Śląskich

Zaproszenie na uroczystości odpustowe w Piekarach Śląskich

Piekary odpust 2015 2512 września, w dniu imienin Matki Najświętszej serdecznie zapraszamy do piekarskiego sanktuarium na świętowanie Uroczystości Matki Bożej Piekarskiej – Głównej Patronki naszej Archidiecezji.

- W sposób szczególny słowa zaproszenia kieruję do blisko tysięcznej rzeszy wiernych tworzących „Piekarską Rodzinę czcicieli Matki Bożej” oraz tych wszystkich, którym bliska jest Maryja królująca w Piekarach - pisze ks. Władysław Nieszporek, kustosz piekarskiego sanktuarium.

- 12 września będziemy dziękowali Bogu za piekarską „Opiekunkę Sławną”, która od wieków czuwa nad śląskim ludem. Naszymi szczególnymi intencjami będzie modlitwa o błogosławieństwo dla naszej Archidiecezji i jej pasterzy - dodaje w skierowanym do wiernych zaproszeniu.

Kustosz sanktuarium zwraca także uwagę, że modlitwami podczas piekarskich uroczystości Matczynemu wstawiennictwu chce polecać sprawę dzieła budowy Domu Rekolekcyjno–Pielgrzymkowego „Nazaret”.

- Będziemy prosili również Boga, za przyczyną Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej o potrzebne łaski dla realizującej się idei „Związku Metropolitalnego”. Właśnie 12 września przedstawiciele miast wchodzących w skład związku po raz drugi spotkają się, by pracować nad przyszłością tego ważnego dla naszego regionu projektu - dodaje w zaproszeniu ks. Nieszporek.

PLAN PIEKARSKICH UROCZYSTOŚCI

10.30 – Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Marka Szkudło

13.45 – Obchody Różańcowe z obrazem MB Piekarskiej na Kalwarii

15.00 – Nieszpory Maryjne