Got 0 bytes response, method=default Response decode error Przedstawiciele międzynarodowego stowarzyszenia VMI spotkali się w Katowicach

katedra

Przedstawiciele międzynarodowego stowarzyszenia VMI spotkali się w Katowicach

VMI 8097W sobotę zakończyły się obrady zarządu i koordynatorów kontynentalnych międzynarodowego stowarzyszenia katolickiego Vie Montante Internationale. W spotkaniu uczestniczył także abp Wiktor Skworc.

- Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie nas w Katowicach. Przekazujemy także, w tym szczególnym roku, mały prezent z Fatimy - mówiła Marta Melo Antunes z Portugalii, prezes VMI.

- Cieszę się, że Katowice zostały wybrane jako miejsce Waszego spotkania. Muszę powiedzieć, że też w pewien sposób przynależę do Waszego grona, bo kilka lat temu otrzymałem legitymację emeryta. Było to dokładnie 6 grudnia. I jak tu nie kochać św. Mikołaja -zażartował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas spotkania z zarządem VMI.

- Mam nadzieję, że Wasze obrady będą owocne i wydadzą plony na gruncie ewangelizacji - dodał hierarcha.

- To nasze spotkanie ma na celu przygotowanie ogólnoświatowego spotkania delegatów krajowych, które odbędzie się w 2018 r. w Republice Dominikany. Dlatego jest z nami także jej przedstawiciel. Będzie ono zorganizowane pod hasłem :Starsze pokolenie aktorem ewangelizacji w dzisiejszym społeczeństwie” - powiedział Janusz Ptak współorganizator spotkania w Katowicach.

Stowarzyszenie VMI powstało w Rzymie w 1985 r. zostało uznane przez Stolicę Apostolską w 1996 r. jako stowarzyszenie mające na celu wspomagać w tworzeniu się krajowych ruchów katolickich osób starszych, seniorów i emerytów. Obecnie obejmuje zasięgiem 50 krajów na pięciu kontynentach.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media