Got 19995 bytes response, method=default Response decode error Orszaki Trzech Króli w archidiecezji katowickiej (zapowiedź)

Orszaki Trzech Króli w archidiecezji katowickiej (zapowiedź)

logo orszak bardzo male6 stycznia br., w uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie sprzed katowickiej katedry Chrystusa Króla wyruszy Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się ok. godz. 13.30, po Mszy św. o godz. 12.00.

Zapraszając diecezjan do udziału w Orszaku metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zauważył, że jest on organizowany z entuzjazmem przez tych, którzy wzorem ewangelicznych Mędrców ze Wschodu zmierzają do Betlejem. „Przechodzą ulicami naszych miast, aby dzielić się radosną prawdą o narodzeniu Zbawiciela świata i prowadzić wszystkich do duchowego spotkania z Nim. Serdecznie zapraszam – zwłaszcza Rodziny – do udziału w Orszaku Trzech Króli w Waszych parafiach i miejscowościach 6 stycznia br. Zapraszam do wyjścia na drogi archidiecezji katowickiej, aby śpiewać kolędy i manifestować radość z bliskości Boga, który stał się Człowiekiem dla naszego zbawienia i został objawiony narodom. Niech ta procesja, symboliczne włączenie się w Orszak Trzech Króli, umocni wierzących, zbliży do Kościoła tych, którzy się od niego oddalili, pomoże znaleźć Boga tym, którzy Go szukają.  Niech udział w marszu będzie złączony z uczestnictwem w Eucharystii w kościele parafialnym lub w katowickiej katedrze Chrystusa Króla” - napisał abp Skworc.

W tym roku przemarsze Orszaku planują m. in. następujące parafie archidiecezji katowickiej:

• Parafia św. Jana Nepomucena Chwałęcice
  • Parafia św. Jana Chrzciciela Mysłowicach
  • Parafii Trójcy Przenajświętszej w Palowicach
  • Parafia św. Urbana w Paniówkach
  • Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach – Cielmicach
  • Parafia św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej Nowy Bytom
  • Parafia św. Mikołaja Pstrążna
  • Parafia Chrystusa Króla w Lędzinach - Hołdunowie
  • Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa Jastrzębie Zdrój
  • Parafia św. Małgorzaty w Lyskach
  • Parafia Opatrzności Bożej w Gaszowicach

Ponadto Orszaki pojawią się na ulicach Chorzowa, Świętochłowic, Lędzin, Radostowic, Bełku, Turzy Śląskiej.