Wiadomości główne

W katowickiej katedrze abp Wiktor Skworc ustanowił 40 archidiecezjalnych ceremoniarzy ministranckich. Są oni animatorami, którzy ukończyli specjalny kurs ceremoniarza.

Arcybiskup Wiktor Skworc wzywa do modlitwy i pomocy materialnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

Służba Liturgiczna z całej archidiecezji katowickiej zgromadzi się w sobotę, 27 sierpnia br., na powakacyjnej pielgrzymce do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00. Przygotowano dużo atrakcji.

W domu kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego na Bobczonce w Beskidzie Śląskim odbywają się rekolekcje dla rozeznających swoje powołanie.

Prowadzi je ks. Paweł Til, przełożony z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego wraz z klerykami.

Zmarł śp. ks. Janusz Frelich, emerytowany proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Roju. Od 2013 r. mieszkał w Domu Św. Józefa w Katowicach. Przeżył 80 lat, z czego 57 w Chrystusowym kapłaństwie.

Wszystkie wiadomości

Zapowiedzi wydarzeń